jak szybko sprzedać samochód

Szybka sprzedaż samochodu leży w interesie każdego kierowcy, który decyduje się na takie posunięcie. W praktyce sfinalizowanie transakcji bywa jednak bardzo trudne – zwłaszcza gdy ktoś decyduje się na samodzielną sprzedaż.

Sprawdź rownież: najpopularniejsze samochody sportowe w Polsce w 2020 roku

Szybka sprzedaż samochodu – czy to możliwe?

Otrzymanie dobrej ceny i załatwienie sprawy w możliwie jak najkrótszym czasie to priorytety właścicieli aut przeznaczonych na sprzedaż. Sytuacja na rynku niekoniecznie temu sprzyja z uwagi na ogromną ilość ogłoszeń pojawiających się w internecie każdego dnia. Konkurencja jest spora, a nabywcy szukają korzystnych dla siebie okazji – są oszczędni i raczej niezbyt skłonni do wydawania dużych sum na zakup używanego samochodu. Jeśli więc komuś zależy na szybkim pozbyciu się auta, to pozostaje mu do wyboru komis samochodowy albo skup. 

Komis kontra skup – jakie są różnice?

Autokomisy – pomimo że opinie na ich temat są mocno podzielone – na brak zainteresowania nie narzekają. Codziennie trafia do nich mnóstwo samochodów. W związku z tym nie zawsze można liczyć na błyskawiczną sprzedaż pojazdu – a im dłużej stoi on w komisie, tym bardziej traci na wartości. Należy również brać poprawkę na dość wysokie prowizje – opłaty za pośrednictwo to dla komisów główne źródło zysku. Jak przekonują eksperci z branży motoryzacyjnej w artykule https://kupimyauto.com/, inaczej wygląda to w przypadku skupów, które działają na zupełnie odmiennych zasadach. Jak sama nazwa wskazuje, ich działalność polega na odkupywaniu od klientów samochodów. Nie są z tego tytułu pobierane żadne dodatkowe opłaty, a możliwość sprawnego pozbycia się auta i uzyskania gotówki zaraz po załatwieniu formalności to atrakcyjna opcja dla właścicieli pojazdów. Największymi zaletami omawianego rozwiązania są wygoda i oszczędność czasu – klient skupu nie musi martwić się o szukanie nabywcy. 

Skupy aut – co trzeba wiedzieć na ich temat?

Skupy aut, o czym czytamy w tekście https://kupimyauto.com, przyjmują zarówno samochody prywatne, jak i służbowe. Dają możliwość pozbycia się egzemplarzy poleasingowych oraz uszkodzonych i powypadkowych, proponując klientom dobre warunki finansowe. Oczywiście podstawą jest nawiązanie współpracy ze sprawdzoną i doświadczoną firmą, która doskonale zna rynek oraz jest w stanie elastycznie dopasować się do oczekiwań i preferencji kierowców. Najlepsze skupy proponują dojazd do klienta z własną lawetą oraz oferują profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach transakcji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *