Przeprowadzka niemal zawsze jest stresującym wydarzeniem. Wiąże się z dużą ilością pracy, pakowania i dźwigania. Zazwyczaj jak najszybciej chcemy ją mieć za sobą i dlatego pomoc profesjonalnej firmy może być tu nieoceniona. Jak wszystko zorganizować, aby zmiana miejsca zamieszkania obyła się bez stresu?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jeśli nasza przeprowadzka ma wiązać się z przewożeniem dosłownie wszystkiego, czyli drobnych rzeczy osobistych, ubrań, książek, ale zarówno mebli i ciężkich sprzętów, warto jest wcześniej sporządzić plan działania. Pomocne okaże się również określenie kolejności pakowania. Jako pierwsze powinny zostać uwzględnione przedmioty, których nie będziemy już używali do czasu przeprowadzki, natomiast jako ostatnie te, które będą nam potrzebne do ostatniego dnia.

Jak wybrać odpowiednią firmę transportową?

W celu wyboru odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, warto jest wcześniej zbadać rynek pod kątem opinii. Należy także sprawdzić dostępność usług w wybranym terminie. Dokonanie rezerwacji z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, pozwoli nam zaoszczędzić stres. Dobra firma oferująca przeprowadzki Lublin,  powinna mieć renomę, doświadczenie, wysokiej jakości auta i sprawnie działających pracowników. 

Jak określić zakres usług?

Po wstępnym kontakcie z firmą, musimy zdefiniować co dokładnie będziemy chcieli przewieźć. Firma dostosuje wówczas wielkość auta do naszych rzeczy, a także przygotuje się odpowiednio do całego procesu przewozu. Ważne jest także to, czy usługa ma dotyczyć tylko samego transportu, czy ma obejmować także załadunek i rozładunek z wniesieniem. 

Czy należy samodzielnie zabezpieczyć swoje meble i sprzęty?

Nasze meble i sprzęty są dość cenne, dlatego przed przewozem warto dołożyć wszelkich starań, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Firma przewozowa proponuje zazwyczaj wiele rozwiązań i stosuje różnego rodzaju zabezpieczenia, jednak mimo wszystko dobrze jest również samemu zatroszczyć się o swoje mienie. Dobrym pomysłem będzie na przykład zabezpieczenie krawędzi mebli, czy opakowanie cennych przedmiotów w folię bąbelkową. 

Kontrola pracy firmy przewozowej – czy jest konieczna?

Doświadczone firmy przeprowadzkowe, znają się na swoich zadaniach. Warto jest jednak sprawować pieczę nad całym procesem przewozu naszych rzeczy. Dobrze jest być obecnym podczas prac związanych z załadunkiem i rozładunkiem. Należy upewnić się, czy nasze dobra są traktowane z należytą starannością i zgodnie z umową.

Ubezpieczenie transportowanych przedmiotów – czy warto?

Firmy przeprowadzkowe proponują często wykup dodatkowego ubezpieczenia, które ma zrekompensować nam ewentualne szkody powstałe na skutek problemów podczas transportu. Daje nam to pewność, że nie poniesiemy strat majątkowych, nawet jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Przewóz mebli, sprzętów i drobnych przedmiotów przez firmę, może znacząco ułatwić proces zmiany miejsca zamieszkania. Jest to właściwie jedyne słuszne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają auta lub ich auto jest zbyt małe na przewóz wielkogabarytowych rzeczy. Nie każdy chce ponadto wykonywać wiele kursów samochodem, zwłaszcza gdy miejsce docelowe jest znacznie oddalone. Ważne jest, aby wybrać solidną firmę i skrupulatnie zaplanować cały proces

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *