natfowe piecyki czy warto

Piecyk naftowy to poręczny i bardzo łatwy w obsłudze grzejnik. Modne obecnie piecyki naftowe gwarantują nam bezpieczną obsługę i dysponują mnóstwem rozwiązań, dzięki którym bez żadnych obaw można je użytkować. System przenośnego ogrzewania na naftę sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występuje obligatoryjność ogrzania lub dogrzania pomieszczenia. Jak działają piecyki naftowe? Który grzejnik naftowy wybrać? Czy opłaca się je stosować?

Piecyk naftowy – jak działają grzejniki knotowe, a jak elektroniczne piecyki naftowe ?

   Piecyki naftowe są to bezpieczne w użyciu urządzenia promieniujące przyjemnym ciepłem. 

Grzejniki naftowe są napędzane specjalnie oczyszczonym paliwem, które przeobraża się się w ciepło, bez wydzielania szkodliwych produktów spalania.

Zasady działania grzejników naftowych są ściśle skorelowane z ich rodzajem. Nowoczesne piecyki naftowe dzielą się na następujące kategorie: 

 • Piecyki naftowe knotowe są nieskomplikowanym przyrządami grzewczymi i dlatego są najtańsze. Cechuje je prosta obsługa i cicha praca. Do minusów tego urządzenia trzeba wliczyć nagrzewające się ścianki obudowy piecyka. Knotowe piecyki naftowe nie wymuszają konieczności podłączania do instalacji elektrycznej.
 • Piecyki z podwójną komorą spalania charakteryzuje zintensyfikowana wydajność przy zniwelowaniu emisji CO2 dzięki zastosowaniu drugiej komory. Ten rodzaj piecyka naftowego nie obliguje do przyłączenia do sieci elektrycznej, jest wyposażony w baterie uruchamiające zapłon.
 • Piecyki naftowe elektroniczne posiadają szereg zabezpieczeń gwarantujących nam najwyższy stopień bezpieczeństwa. Mają największy komfort użytkowania. Ta kategoria piecyków na naftę pilotowana jest elektronicznie poprzez wtrysk odpowiedniej dawki paliwa płynnego do komory spalania. Układ wentylacji wykorzystany w elektronicznym piecyku naftowym zapewnia optymalny przekaz ciepła i asekuruje ścianki piecyka przed przegrzaniem

Piecyki naftowe – zalety grzania naftowego, gdzie możemy stosować piecyki naftowe?

   Piecyki naftowe posiadają szereg zalet. Ich mocną stroną jest to, że mogą być wykorzystywane niemalże wszędzie tam, gdzie wskazane jest podniesienie temperatury pomieszczenia. Użycie piecyka na naftę daje możliwość zmniejszenia kosztów ogrzewania. Grzejniki naftowe nie wymagają złożonych podłączeń. Nie potrzebujemy lokum na kotłownię i magazynowanie opału. Zobligowani jesteśmy jedynie do zapewnienia odpowiedniej wentylacji pomieszczenia ogrzewanego przez piecyk naftowy.  

W piecykach naftowych zastosowano całą masę metod dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania. Grzejniki naftowe są wyposażone w zabezpieczenie przed przewróceniem czy automatyczne wyłączenie w przypadku redukcji składu powietrza poniżej przyjętych norm

Piecyki naftowe są wydajnymi i bezpiecznymi urządzeniami grzewczymi, którymi możemy ogrzać:

 • strych lub piwnicę, 
 • garaż i pomieszczenie gospodarcze, 
 • oranżeria, szklarnia,
 • altankę lub namiot,
 • domek letniskowy lub przyczepę kempingową,
 • halę produkcyjną,
 • sklep, stoisko na targowisku,
 • biuro, mieszkanie.

Piecyki naftowe – podsumowanie.

   Ogrzewanie piecykami naftowymi jest funkcjonalne i bezpieczne. Piecyki naftowe sprawdzą się przy potrzebie ogrzania pomieszczeń, które nie posiadają dostępu do instalacji elektrycznej. Z pewnością warto robić użytek z piecyków naftowych do okazjonalnego jak i stałego ogrzania pomieszczeń. Jeśli szukasz ekonomicznej metody grzania, to piecyki naftowe są rozwiązaniem dla Ciebie.

Rozważając zakup piecyka naftowego warto wyselekcjonować ofertę firm pod względem renomy oferowanego sprzętu. Po piecyki naftowe w Warszawie warto udać się do Uni-Lux sp. z o.o.. Firma ta, dostarcza piecyki naftowe prestiżowych marek oraz paliwo do grzejników naftowych rekomendowane przez producentów. Ich personel udzieli nam pomocy w wybraniu dopasowanego do naszych potrzeb modelu piecyka naftowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *