zakup nowego samochodu

Fakt, że samochód jest prosto z salonu, wcale nie musi oznaczać, że jest zupełnie pozbawiony wad. Nowe auto to poważna inwestycja, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować, tak by później nie było rozczarowania. O czym najczęściej zapominają kierowcy?

Sprawdź również: najpopularniejsze samochody sportowe w Polsce w roku 2020

Ignorowanie kosztów eksploatacji

Auto tanie w salonie wcale nie musi być równie atrakcyjne, gdy chodzi o późniejsze koszty użytkowania. Samochód musi być poddawany regularnym przeglądom i wymianom części, do tego dochodzi jeszcze ubezpieczenie, paliwo, ewentualne wydatki na naprawy po stłuczce. Te koszty potrafią pochłonąć sporą część domowego budżetu, dlatego lepiej zawczasu się upewnić, że wybrany model nie jest zbyt drogi w eksploatacji.

Nieuwzględnianie spadku wartości pojazdu

Większość kierowców po jakimś czasie wymienia swój samochód na nowszy. Ten używany może trafić do skupu, na przykład https://skupautzagotowke.net/skup-aut/chrzanow/, albo na rynek wtórny. To, za ile uda się sprzedać stare auto, zależy nie tylko od jego przebiegu i stanu technicznego, ale również od marki – każdy samochód traci na wartości, ale niektóre modele nawet po wielu latach cieszą się sporym wzięciem i można je sprzedać za korzystną cenę.

Informacje tylko z reklamy

Sprzedawca w salonie zawsze skupia się na zaletach wybranego pojazdu i raczej niechętnie mówi o usterkach i niedociągnięciach. Lepiej więc nie polegać tylko na opisie producenta, ale trzeba szukać informacji w niezależnych źródłach, sprawdzać opinie użytkowników, porównywać upatrzony model z ofertami konkurencyjnych marek.

Wybór zbędnego wyposażenia

Każde auto w salonie można dodatkowo wyposażyć. Wybór dodatków jest po stronie klienta, ale zbyt często ulegają oni namowom sprzedawców i wybierają pakiety, które wcale nie odpowiadają ich rzeczywistym potrzebom. Jeszcze przed wizytą w salonie trzeba ustalić, za jakie dodatki rzeczywiście warto dopłacić, a które są kompletnie zbędne.

Zostawianie auta w rozliczeniu

Sprzedaż starego auta może być czasochłonna, ale zwykle jest korzystniejsza finansowo od pozostawienia samochodu w rozliczeniu u dealera. Jeśli komuś zależy na czasie, może oddać auto do skupu, na przykład w https://skupautzagotowke.net/skup-aut/strzelce-opolskie/, co też przyniesie więcej pieniędzy niż oferta „samochód w rozliczeniu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *