Wiele osób z nas myśli nad tym jaki produkt finansowy jest najlepszy, najwięcej możemy na nim zyskać a jednocześnie jest bezpieczny. Oczywiście ciężko znaleźć złoty środek, jednak jest to możliwe. Tak pomyślało wiele osób, które zdecydowało się na otwarcie polisolokaty i wpłacenie tam środków pieniężnych. W artykule opiszemy sposoby jak zrezygnować z polisolokaty bez ponoszenia strat materialnych.
Sprawdzony sposób na odzyskanie środków z polisolokaty
Najszybszym sposobem by wycofać się z polisolokaty jest złożenie rezygnacji u ubezpieczyciela w terminie do 30 dni o jej podpisania. Wtedy ubezpieczyciel jest zmuszony do przyjęcia naszej rezygnacji czyli pozytywnej jej rozpatrzenia. W innych przypadkach kiedy upłynęło więcej niż 30 dni a często nawet kilka lat procedura jest bardziej skomplikowana.
Zdecydowana większość ubezpieczycieli wprowadziło opłatę likwidacyjną na wypadek chęci wypłaty środków pieniężnych przed czasem zakończenia naszej polisolokaty. Opłata likwidacyjna może być bardzo wysoka o czym przekonało się już wielu Polaków. Jednak są też dobre wiadomości coraz więcej spraw, które prowadzą kancelarie kończą się sukcesem. Sukces czyli przyznanie przez sąd racji klientowi ubezpieczalni, który wnosi między innymi o niesprawiedliwe zajęcie środków oraz celowe wprowadzenie w błąd przez ubezpieczalnie.
Polisolokaty a kancelarie
Najlepiej skorzystać z usług kancelarii, która specjalizuje się w sprawach odzyskiwania pieniędzy z polisolokat. Jest to ważne z tego względu, że jeśli wniosek do sądu zostanie źle skonstruowany możemy stracić nasz pieniądze zajęte przez ubezpieczalnie. Kancelarie z dużych miast najczęściej mają doświadczenie zdobyte już na wielu zakończonych sprawach i na tych kancelariach należy polegać. Spróbujmy nawiązać kontakt z kancelarią i zapytajmy o sprawy, które prowadzili i jaki był ich rezultat. Zwróćmy też uwagę na terminy jakie zaproponuje nam kancelaria. Szybkość działania jest to ważny czynnik jeśli zależy nam na odzyskanie pieniędzy, które są nam niezbędne np. do inwestycji. Poprośmy o przedstawienie kadry oraz ich kwalifikacji, wtedy będziemy mieli pewność, że nie trafiliśmy na pseudo kancelarie z przypadkowymi osobami lub pośrednika między nami a prawdziwą kancelarią.
Pozwy zbiorowe czy to dobry pomysł?
Innym sposobem by odzyskać pieniądze z polisolokaty są pozwy zbiorowe. Polega to na zebraniu się kilku lub kilkunastu osób, które zdecydowało się na otwarcie polisolokaty u danego ubezpieczyciela. Następnie te osoby chcą uzyskać wypłatę całości lub części zajętych środków przez ubezpieczyciela. Wnoszą, że pieniądze zostały zajęte bezprawnie. Dana grupa osób musi wybrać swojego przedstawiciela, który będzie tzw. koordynatorem i osobą decyzyjną. Pozwy zbiorowe mają wady jedną z nich jest mniejsza skuteczność w wypłacie odszkodowania ni w przypadku pozwu indywidualnego. Następnie należy powiedzieć o warunku uzbierania się co najmniej 5 osób co jak się okazuje w praktyce nie jest takie proste. Mimo wszystko tak czy inaczej trzeba walczyć o swoje i próbować odzyskać zajęte środki pieniężne.
Podsumowując istnieje kilka sposobów na wycofanie się z polisolokaty, jednak jak się okazuje najskuteczniejszym z nich jest zgłoszenie się do kancelarii i wystąpienie z wnioskiem do sądu. Oczywiście nikt nie zagwarantuje nam pełnego sukcesu. Jednak ostatnie decyzje wydawane przez są napawają optymizmem.