Dźwigi towarowe są na szeroką skalę wykorzystywane w wielu miejscach. Są dopasowane do konstrukcji i możliwości technicznych budynku, bazując jednocześnie na solidnym wykonaniu. Czym cechuje się winda towarowa? Jakie wymiary posiada? Gdzie wykorzystywane są windy przemysłowe?

Windy towarowe

Zamontowanie windy towarowej jest zależne od tego, w jakim miejscu będzie stosowana i jakie ma przeznaczanie. Okazuje się, że wybierać można wśród wielu rozwiązań, które dopasowane zostają do danego budynku. Zainteresowaniem cieszą się zarówno klasyczne dźwigi z maszynownią górną, jak i z maszynownią boczną oraz dźwigi bez maszynowni. Te ostatnie nie mają możliwości usytuowania ich nad  szybem. 

Dźwig towarowy – zastosowanie

Jeśli chodzi o zastosowanie windy przemysłowej i windy towarowej, najczęściej jest ona wykorzystywana w następujących miejscach:

  • budynki mieszkalne, 
  • budynki publiczne,
  • hotele,
  • centra handlowe,
  • szpitale,
  • obiekty biurowe.

Mniejsze modele spotykane są sklepach, magazynach oraz gastronomii. Co ciekawe, producenci oferują także specjalistyczne platformy towarowe, które są stosowane przykładowo w teatrach. 

Winda towarowo-osobowa

Dźwig towarowo-osobowy służy do przewożenia towarów i osób. Większe modele są wykorzystywane do rozładunku i załadunku z użyciem wózka widłowego. Bardzo często posiadają podchwyty, które stabilizują podłogę kabiny w trakcie załadunku. Wybierając tego typu windy, warto zwrócić uwagę na unikalną technologię i stabilne wykonanie. Podłoga kabiny nie powinna się zapadać w czasie załadunku, co będzie dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników. Jeśli chodzi o wymiary windy osobowej, są one zależne od potrzeb i miejsca, w jakim będzie stosowana. 

Wymiary windy towarowej

Winda towarowa to bardzo dobre rozwiązanie do transportu dużych elementów, jak również wysokich przedmiotów. Na szczęście na rynku znajdziemy różnorodne wymiary, co pozwala dopasować windę do swoich potrzeb. Wybrać możemy windy o dużych lub małych rozmiarach. Te ostatnie pozwalają przewozić niewielkie elementy, przykładowo książki, dokumenty, produkty spożywcze i inne. Bardzo dobrze sprawdzą się w bibliotekach, bankach, szkołach lub restauracjach. Proste konstrukcje umożliwiają dostosowanie windy towarowej do warunków architektonicznych, przy czum nie trzeba korzystać z oddzielnego pomieszczenia na maszynownię. Dopuszczalne obciążenie wahać się może nawet od 50 do 9000 kilogramów. Jeśli chodzi o cenę, zależy ona od danego modelu. 

Winda magazynowa

Winda magazynowa jest urządzeniem, które pozwala zapewnić płynne realizowanie procesów transportowych. Jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze znacznymi różnicami poziomów. Jedną z odmian takiej windy jest winda do palet, która pracuje w ciągach transportowych. Ma za zadanie łączyć ze sobą różnorodne strefy magazynowe. Specyfikacja techniczna jest zależna od danego procesu, przy czym pojemność i wysokość podnoszenia jest zgodna z potrzebami użytkownika. 

Windy towarowe cennik

Windy towarowe i windy przemysłowe mają różnorodne ceny, które są zależne od wielu kwestii. Przede wszystkim od danego modelu, udźwigu, zastosowanej konstrukcji, czy dodatkowych udogodnień. Jak widać, cena może się wahać i wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Poszukując idealnego rozwiązania, zwróćmy uwagę na renomowaną markę i doskonałą jakość. Windy przemysłowe to inwestycja na długie lata, dlatego nadmierna oszczędność nie jest wskazana. Wymiary windy i dany model jest uwarunkowany tym, w jakim celu będzie wykorzystywany dźwig towarowy i w jakim miejscu zostanie zamontowany. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *